Заклад дошкільної освіти (ясла-садок) № 72 "Теремок" комбінованого типу Донської селищної ради

Умови доступності закладу освіти для навчання дітей з особливими потребами

У КДНЗ № 72 створені певні умови для виховання та розвитку дітей з особливими освітніми потребами, в тому числі й дітей з інвалідністю:

-наявність пандуса;

-консультації практичного психолога та логопеда;

-ПРАЦЮЮТЬ ДВІ ЛОГОПЕДИЧНІ ГРУПИ ДЛЯ ДІТЕЙ З ОСОБЛИВИМИ ОСВІТНІМИ ПОТРЕБАМИ, ЩО ПОТРЕБУЮТЬ КОРЕКЦІЇ МОВЛЕННЄВОГО РОЗВИТКУ.

Що необхідно знати про групи для дітей з вадами мовлення

при закладах дошкільної освіти:

1.           Групи для дітей з вадами мовлення (логопедичні групи) при дошкільних навчальних закладах створюються органами  управління освітою.

2.           В логопедичні групи зараховуються діти 4 – 5 - річного віку, які мають різні відхилення мовленнєвого розвитку, виявлені логопедом, вихователем  або лікарем дитячої поліклініки.

3.           Обстеження дітей для зарахування їх в логопедичні групи проводиться такими спеціалістами: педіатром, отоларингологом, неврологом, психіатром, офтальмологом, хірургом (в разі потреби), логопедом, психологом.

4.           Медичні висновки подаються на розгляд обласної психолого-медико-педагогічної комісії для вивчення даних, яка направляє в логопедичні групи відповідно до діагнозу.

Висновок ПМПК – це той основний документ, на підставі якого,дитина направляється в логопедичну групу дошкільного навчального закладу системи освіти чи заклад соціального захисту.